Dynamika w fotografii. Jak podnieść atrakcyjność swoich zdjęć?

Fotografia jest niezwykłą formą wyrazu, która pozwala uchwycić wyjątkowe momenty. Dzięki nowoczesnej technologii jej możliwości stały się jeszcze większe. Gdy zmagamy się z problemami z inspiracją lub po prostu brakuje nam pomysłów – warto poszukać nieznanego nam rozwiązania technicznego. Być może pozwoli nam on zrealizować fotografię, która od dawna jest w naszej głowie, ale nie wiedzieliśmy jak ją wykonać.

W dzisiejszych czasach wiele osób para się robieniem zdjęć – zarówno profesjonalnym, jak i amatorskim. Warto więc szukać sposobów na wyróżnienie się z tłumu. Niekonwencjonalne pomysły pozwalają w szybkim tempie zyskać spore grono fanów i wprowadzić swoją działalność na wyższy poziom. Na fotografii można zarobić naprawdę duże pieniądze – wystarczy znaleźć odpowiedni styl, w którym będziemy się realizować. Propozycji jest wiele: jednym z punktów wyjścia dla odnalezienia swojej niszy jest fotografia w ruchu.

Ruch, a naturalność fotografii

Gdy się poruszamy, robimy to naturalnie – nasze ciało działa bowiem w znacznym stopniu automatycznie. Możemy wykorzystać ten mechanizm podczas robienia zdjęć. Zamiast po raz kolejny decydować się na pozowaną fotografię – postawmy sobie wyzwanie i zmierzmy się z dynamicznym ruchem.

Odpowiednio uchwycona postać w ruchu jest o wiele bardziej naturalna niż jakikolwiek statyczny model. Dzięki temu sam obraz zyskuje o wiele bardziej atrakcyjny wydźwięk. Po odpowiedniej obróbce zdjęcie będzie wprost zniewalające.

Czy robienie zdjęć w ruchu jest trudne?

Mogłoby się wydawać, że wykonanie fotografii ruchomego obiektu lub modela jest sporym wyzwaniem. W rzeczywistości jednak można to zrobić bardzo łatwo – po prostu wybierając odpowiedni tryb fotografowania. Coraz częściej spotykaną praktyką w fotografii jest również nagrywanie filmu i późniejsze wybieranie pojedynczych klatek, aby poddać je obróbce graficznej.

Dzięki nowoczesnej technologii robienie zdjęć w ruchu jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej. Mimo to stosunkowo niewielu fotografów decyduje się na to. Jeśli więc chcemy wyróżnić się na tle innych – warto się nad tym zastanowić. Przedstawiając coś spoza głównego nurtu artystycznego bardzo szybko znajdziemy swoich zwolenników. Możemy do tego wykorzystać media społecznościowe, jak na przykład Instagram.

Pomysł na zdjęcie w ruchu – co można wykorzystać?

Inspirację do wykonania zdjęć w ruchu możemy znaleźć dosłownie wszędzie. Szczególnie wdzięczne są w tym aspekcie środki lokomocji w mieście – takie jak rower, hulajnoga czy deskorolka, którą w niskiej cenie możemy kupić w sklepie internetowym Decathlon. Ostatnimi czasy staje się ona głównym tematem wielu fotografii. Wynika to również z jej pośredniej symboliki – wywołuje skojarzenia z miastem, ulicą i swobodnym stylem życia.

Pomysły na zdjęcia w ruchu możemy znaleźć dosłownie wszędzie wokół siebie. Zależnie od naszych preferencji i stylu – mogą być to elementy przyrody, krajobrazu miejskiego lub takie zaaranżowane przez nas. Technologia, do której wszyscy mamy dostęp sprawia, że wykonanie żadnej fotografii nie jest niemożliwe. Ostatecznie więc ogranicza nas jedynie nasza własna wyobraźnia.

Dodaj komentarz